دانلود فایل با شمار فاکتور

لطفا شماره فاکتور خود را درج نمایید


عنوان محصول: بوروکراسی و از خود بیگانگی: یک آنالیز مقایسه ای

دسته‌بندی: مقالات ترجمه شده رشته روانشناسی
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 ارديبهشت 1397
توضیحات مختصر: داده¬های جمع آوری شده از 41 دبیرستان به منظور تست یک مجموعه از فرضیه های مربوط به ابعاد سازمان و از خود بیگانگی مورد استفاده قرار می گیرند. سپس، نتایجِ حاصل از سازمان های مدرسه با نتایجِ Aiken و Hage برای آژانس های رفاهی مقایسه می شود. اگرچه روابط بین ساختار بوروکراتیک و از خود بیگانگی به طور قابل...
بوروکراسی و از خود بیگانگی: یک آنالیز مقایسه ای بوروکراسی و از خود بیگانگی: یک آنالیز مقایسه ای


قیمت قیمت : 12000 تومان
تخفیف تخفیف: 2000 تومان
قیمت نهایی قیمت نهایی: 10000 تومان
1750 بازدید
کد مقاله: TTC- 29- 314
نوع فایل : docx
Journal:

BUREAUCRACY AND ALIENATION: A COMPARATIVE ANALYSIS
Abstract
Data collected from 41 high schools are used to test a set of hypotheses concerning dimensions of organization and alienation. The results from school organizations are then compared with those of Aiken and Hage for social welfare agencies. Although the relationships between bureaucratic structure and alienation are remarkably similar for secondary schools and social welfare agencies, there are striking differences in their organizational structures. Schools are dramatically more formalized and centralized than welfare agencies; and teachers are significantly more alienated than welfare workers. It is theorized that a bifurcation of professional and administrative domains in schools provides a distinctive organizational structure that reduces the impact of structure on alienation of teachers.

چکیده
داده¬های جمع آوری شده از 41 دبیرستان به منظور تست یک مجموعه از فرضیه های مربوط به ابعاد سازمان و از خود بیگانگی مورد استفاده قرار می گیرند. سپس، نتایجِ حاصل از سازمان های مدرسه با نتایجِ Aiken و Hage برای آژانس های رفاهی مقایسه می شود. اگرچه روابط بین ساختار بوروکراتیک و از خود بیگانگی به طور قابل توجهی برای مدارس متوسطه و آژانس های رفاهی، مشابه هستند، اما تفاوت های قابل توجهی در ساختارهای سازمانی آن ها وجود دارد. مدارس به طرز چشمگیری، رسمی تر و متمرکزتر از آژانس های رفاهی هستند؛ و معلمان به طور قابل توجهی بیشتر از کارگران رفاه اجتماعی دچار از خود بیگانگی می شوند. این یک فرضیه است که تقسیم دامنه های حرفه ای و اداری در مدارس، ساختار سازمانی متمایزی را فراهم می کند که تأثیر ساختار بر از خود بیگانگی معلمان را کاهش می دهد.
تعداد صفحات انگلیسی تعداد صفحات انگلیسی:15 صفحه
تعداد صفحات فارسی تعداد صفحات فـارسـی:12 صفحه

تماس با پشتیبانی فروشگاه ترجمه‌های تخصصی

نام و نام خانوادگی*
پست الکترونیکی*
موضوع پیام*
متن پیام*
اطلاعات تماس با فروشگاه ترجمه‌های تخصصی


فروشگاه ترجمه‌های تخصصی
پست الکترونیک :info@ttsell.ir
پست الکترونیک :mailttsell@gmail.com
شماره تلفن تماس:09355907190
کانال تلگرام : t.me/ttsell

  • آدرس: تبریز، خیابان  خاقانی، پاساژ خاقانی، پلاک 119
  • تلفن  تماس: 09355907190
  • تلفن  ثابت : 35250068-041
  •  Mailttsellاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید : آدرس  ایمیل
  • @ttsell:آدرس تلگرام
فروشگاه ترجمه‌های تخصصی از  سال  1387شروع به کار نموده است  و تا کنون بیش از ده هزار ترجمه در رشته ها و زمینه های مختلف توسط متخصصین این مرکز انجام  شده  است.
Scroll to top