دانلود فایل با شمار فاکتور

لطفا شماره فاکتور خود را درج نمایید


عنوان محصول: توزيع فيلتر مشترك با رتبه بندي منحصر براي سيستم توصيه گر در مقياس بزرگ

دسته‌بندی: مقالات ترجمه شده رشته کامپیوتر
تاریخ انتشار: 21 فروردين 1396
توضیحات مختصر:

فیلتر اشتراکی(CF) یک روش موثر برای حل مسئله سرریز اطلاعات است که در آن هر کاربر با مجموعه ای از امتیازات رتبه بندی در مجموعه آیتم ها مرتبط شده است. برای یک کاربر هدف انتخابی، الگوریتم های مرسوم CF، شباهت بین این کاربر و سایر کاربران با استفاده از جفت امتیازات رتبه بندی در آیتم های رایج رتبه بندی...

توزيع فيلتر مشترك با رتبه بندي منحصر براي سيستم توصيه گر در مقياس بزرگ توزيع فيلتر مشترك با رتبه بندي منحصر براي سيستم توصيه گر در مقياس بزرگ


قیمت قیمت : 22000 تومان
1190 بازدید
کد مقاله: TTC- 60- 274
نوع فایل : doc
Journal:

Distributed collaborative filtering with singular ratings for large scalerecommendationRuzhi
Abstract

Collaborative filtering (CF) is an effective technique addressing the information overloading problem,where each user is associated with a set of rating scores on a set of items. For a chosen target user,conventional CF algorithms measure similarity between this user and other users by utilizing pairs ofrating scores on common rated items, but discarding scores rated by one of them only. We call thesecomparative scores as dual ratings, while the non-comparative scores as singular ratings. Our experimentsshow that only about 10% ratings are dual ones that can be used for similarity evaluation, while the other90% are singular ones. In this paper, we propose SingCF approach, which attempts to incorporate multiplesingular ratings, in addition to dual ratings, to implement collaborative filtering, aiming at improving therecommendation accuracy. We first estimate the unrated scores for singular ratings and transform theminto dual ones. Then we perform a CF process to discover neighborhood users and make predictionsfor each target user. Furthermore, we provide a MapReduce-based distributed framework on Hadoopfor significant improvement in efficiency. Experiments in comparison with the state-of-the-art methodsdemonstrate the performance gains of our approaches.

Keywords: Collaborative filtering, Recommender systems,Distributed framework

چکیده

فیلتر اشتراکی(CF) یک روش موثر برای حل مسئله سرریز اطلاعات است که در آن هر کاربر با مجموعه ای از امتیازات رتبه بندی در مجموعه آیتم ها مرتبط شده است. برای یک کاربر هدف انتخابی، الگوریتم های مرسوم CF، شباهت بین این کاربر و سایر کاربران با استفاده از جفت امتیازات رتبه بندی در آیتم های رایج رتبه بندی شده را اندازه گیری می کند، اما امتیازات رتبه بندی شده توسط هر یک از آنها نادیده گرفته می شود که این امتیازات تطبیق را رتبه بندی های دوگانه می نامیم، در حالی که امتیازات غیرتطبیقی را امتیازات تکین (منحصر بفرد) می نامیم. آزمایشات نشان می دهد که تنها 10 درصد رتبه بندی ها، رتبه بندی های دوگانه است که می تواند برای ارزیابی شباهت استفاده شود، در حالی که 90 درصد دیگر، رتبه بندی های تکین(منحصر بفرد) هستند. در این مقاله، ما روش SingCF را پیشنهاد می دهیم که رتبه بندی های تکین(منحصر بفرد) چندگانه و همچنین رتبه بندی های دوگانه را برای پیاده سازی فیلتر اشتراکی با هدف بهبود دقت سیستم توصیه گر با هم ترکیب می کند. ابتدا امتیازات غیررتبه بندی شده برای رتبه بندی های تکین(منحصر بفرد) برآورد و انها را به رتبه بندی های دوگانه تبدیل می کنیم. سپس یک فرآیند CF برای کشف کاربران مجاور(همسایگی) ایجاد و پیش بینی هایی برای هر کاربر هدف انجام می دهیم. علاوه بر این، یک چارچوب توزیعی مبتنی بر کاهش نقشه(MapReduce) در هادوپ(Hadoop) برای افزایش قابل ملاحظه راندمان را ارائه می دهیم. آزمایشات در مقایسه با روش های جدید، مزیت های عملکردی روش هایمان را نشان می دهد.

کلمات کلیدی: فیلتر مشترک، سیستم های توصیه گر، چارچوب توزیع

تعداد صفحات انگلیسی تعداد صفحات انگلیسی:11 صفحه
تعداد صفحات فارسی تعداد صفحات فـارسـی:26 صفحه

تماس با پشتیبانی فروشگاه ترجمه‌های تخصصی

نام و نام خانوادگی*
پست الکترونیکی*
موضوع پیام*
متن پیام*
اطلاعات تماس با فروشگاه ترجمه‌های تخصصی


فروشگاه ترجمه‌های تخصصی
پست الکترونیک :info@ttsell.ir
پست الکترونیک :mailttsell@gmail.com
شماره تلفن تماس:09355907190
کانال تلگرام : t.me/ttsell

  • آدرس: تبریز، خیابان  خاقانی، پاساژ خاقانی، پلاک 119
  • تلفن  تماس: 09355907190
  • تلفن  ثابت : 35250068-041
  •  Mailttsellاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید : آدرس  ایمیل
  • @ttsell:آدرس تلگرام
فروشگاه ترجمه‌های تخصصی از  سال  1387شروع به کار نموده است  و تا کنون بیش از ده هزار ترجمه در رشته ها و زمینه های مختلف توسط متخصصین این مرکز انجام  شده  است.
Scroll to top